Wrocławskie auta na minuty.

Na ulicach Wrocławia, bo stąd pochodzę, pojawiło się coraz więcej oklejonych samochodów takich wypożyczalni jak Vozilla czy Traficar. Tylko, czy samochody na minuty to rewolucja poruszania się po miejskich drogach? Czy jedynie mniejsza ilość miejsc parkingowych dla mieszkańców w newralgicznych punktach.

 

Jak działają auta na minuty?

 

Podejrzewam, że większość z nas już wie w jaki sposób działają samochody miejskie, albo nawet miał okazję przejechać się takim raz albo dwa. Dla wszystkich tych, którzy ostatnie dwa lata byli na bakier z motoryzacyjnymi ciekawostkami w stolicy Dolnego Śląska krótkie wytłumaczenie.

Wyobraźcie sobie, że jesteście na dalekich przedmieściach. Próżno szukać tutaj normalnie kursującego autobusu, jedynie podmiejskie rzęchy które mają to do siebie, że będą jak będą a wy spieszycie się na ważne spotkanie. Nie macie samochodu, wszystkie taksówki są zajęte a kierowcy Ubera odwołują kursy. Na szczęście macie w kieszeni telefon z zainstalowaną aplikacją, która pozwoli zlokalizować wam samochód miejski. Pojazd, którym możesz poruszać się w obrębie całego Wrocławia i przylegających mu “sypialni” za niewielką cenę. Jedyne co potrzebujesz to smartfona.

 

Wynajem samochodu na minuty

 

Zainstalowaliście już aplikację, skończyliście wstępną konfigurację i podpięliście kartę kredytową. Następnie trzeba przeczytać kilka obowiązkowych zgód, które zapoznają nas z regulaminem korzystania z samochodów na minuty i jesteście gotowi do jazdy!

Z menu mapy można znaleźć i zarezerwować samochód, który znajduje się najbliżej was. Na dojście i rozpoczęcie jazdy w takim zarezerwowanym samochodzie macie 15 minut. W tym czasie wybrane auto znika z listy dostępnych pojazdów dla wszystkich użytkowników usługi samochodu na minuty, żebyście mogli bez większych problemów i spieszenia się do niego dotarli. Następnie za pomocą swojego telefonu komórkowego zeskanuj kod QR znajdujący się na szybie, żeby aplikacja wysłała sygnał do pojazdu, żeby otworzył drzwi. W tym momencie auto jest już właściwie gotowe do jazdy. Wystarczy odpalić silnik i ruszyć w trasę.
Warto wspomnieć, jakie opłaty czekają użytkowników za poruszanie się po mieście w ten sposób. Opierając się na danych ze strony internetowej serwisu Vozilla, koszt jednej minuty jazdy wynosi złotówkę. Płaci się również za postój samochodu. Tutaj opłata wynosi 10 groszy za każdą minutę.

Na pewno nie można powiedzieć, że są to duże koszty. Z pewnością przejazd samochodem na minuty będzie bardziej opłacalny, niż zadzwonienie po taksówkę.Przejechanie kilometra w przeciętnym konsorcjum taksówkarskim we Wrocławiu, to koszt bagatela 2,40 zł. Do tego w wypadku samochodu na minuty mamy pełną dowolność co do trasy przejazdu i ewentualnych postojów. Bo tak jak samochód czekał na nas 15 minut w momencie rezerwacji przez aplikację, tak poczeka również w momencie gdy do załatwienia mamy jakąś sprawę, albo chcemy pójść na zakupy. Wszystko dla wygody klienta.

 

Więcej wygody?

 

W ofercie wypożyczalni samochodowej Vozilla znajdują się wygodne i duże samochody Nissan Leaf. Zgodnie z najnowszymi trendami w motoryzacji i aby nie zanieczyszczać i tak już brudnego powietrza w mieście, są one w pełni elektryczne. Oznacza to, że można poruszać się nimi po specjalnie wyznaczonych trasach , które bardzo często omijają dużą ilość korków w mieście. W wyniku umowy między magistratem a Vozillą, w newralgicznych punktach Wrocławia, takich jak centrum miasta, rynek czy Dworzec Główny, znajdują się specjalnie wydzielone miejsca parkingowe. Są one specjalnie przygotowany dla użytkowników aut na minuty i nie trzeba uiszczać opłat parkingowych, za skorzystanie z nich.

Dodaj komentarz