ubezpieczenie auta

Ubezpieczenie szyb w aucie, czy się opłaca?

Ubezpieczenie auta ważnym kosztem, jaki ponosi każdy posiadacz własnych czterech kółek. Naprawy są drogie, więc zdecydowanie lepiej wykupić taki pakiet, który zapewni nam pokrycie kosztów jak największej liczby elementów w aucie.

 

Czy ubezpieczenie szyb w aucie się opłaca?

Szyby w aucie ulegają uszkodzeniu najczęściej, bo są zdecydowanie najdelikatniejsze i ich naprawa może dość dużo kosztować. Jeśli wykupimy sobie pakiet ubezpieczenia, który umożliwi ich naprawę lub całkowitą wymianę, to bez obaw zostanie nam ona wymieniona jeśli ta się uszkodzi. Co najważniejsze koszty zostaną pokryte z naszej polisy, a są to często dość spore sumy.

 

Jaką polisę wybrać

Musimy dokładnie przeczytać co obejmuje dany pakiet polisy ubezpieczeniowej, bo może się okazać, że nie obejmuje wszystkich szyb tylko ich część, co w przypadku uszkodzenia wszystkich szyb i tak będzie zmuszało nas do pokrycia kosztów wymiany z własnej kieszeni. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy owa polisa obejmuje również wymianę szyb dachowych, popularnie zwanych szyberdachem. Bardzo ważne jest dokładne przeczytanie czy takie kwestie również wchodzą w jej skład. W ten sposób unikniemy niespodzianek związanych z pokryciem kosztów naprawy z własnej kieszeni.

 

Minusy ubezpieczenia szyb w aucie

Musimy pamiętać, że polisa wprawdzie zapewnia nam wymianę szyb w aucie, jednak raczej nie możemy liczyć, że zostanie nam wymieniona szybka oryginalna od producenta danego auta. Często stosuje się tańsze zamienniki, a dopiero w sytuacji, kiedy zamienników nie ma, to jest to szyba markowa. Kolejnym minusem jest fakt, że polisa nie pokrywa kosztów naprawy ani wymiany szyb, kiedy zostanie ona uszkodzona w wyniku nieprawidłowego używania czy wad fabrycznych. Najlepiej jest dokładnie przeczytać, co obejmuje ubezpieczenie, a jakie sytuacje powodujące uszkodzenie je wyklucza..

Zobacz także: 

news4biznes.pl – finanse, budżet domowy, pożyczki

Dlaczego warto ubezpieczyć szyby

Uszkodzenie szyb w aucie zdarza się bardzo często i ich naprawa czy wymiana to spore koszta. Jeśli dobierzemy odpowiednią polisę to mamy zapewnione, że w razie sytuacji, która naszą szybę uszkodzi nie będziemy musieli ponosić żadnych kosztów. Jest to bardzo cenne, bo nigdy nie wiemy, kiedy dana szkoda nastąpi i czy będziemy akurat wtedy mieć fundusze na jej naprawę. Tego typu ubezpieczenie jest szczególnie polecane osobom, które nie posiadają ubezpieczenia AC. Mogą w ten sposób bardzo dużo zaoszczędzić tym bardziej że tego typu uszkodzenia zdarzają się niezwykle często.

Kiedy chcemy jak najlepiej zabezpieczyć swój samochód to z pewnością warto wykupić polisę, która zapewni nam wymianę lub naprawę szyb. Mamy wtedy pewność, że nie zaskoczą nas koszty, które będą zupełnie nieplanowane przez co, mogą być na daną chwilę trudne do zrealizowania. Jest to więc opcja bardzo korzystna i warta uwagi ze względu na fakt, że szyby ulegają uszkodzeniu często i ich wymiana jest kosztowna.

 

Dodaj komentarz