Lubin i jego możliwości

Północne rejony dolnej części Polski to miejsca, które niezaprzeczalnie obfitują w atrakcje turystyczne, zwłaszcza jeśli mowa o rejonie malowniczego Lubina. Pogranicze Dolnego Śląska i województwa lubuskiego daje nieskończone możliwości spędzania wolnego czasu z rodziną. Jakie miejsca koniecznie trzeba zobaczyć?

Lubin- serce kultury

Każdy fan dawnych budynków z pewnością będzie zachwycony wcześniej wspomnianym miastem. Lubin wręcz obfituje z zabytki i miejsca rozrywki. Jeśli do Lubina zmierzasz wraz z rodziną i dziećmi- Park Wrocławski zdecydowanie jest warty obejrzenia podczas wizyty w tym mieście. Śmiało można rzec, że to zoo to serce Lubina! Można tam spotkać przeróżne gatunki ptaków, ale też i zwierząt wiejskich. Dinozaury z kolei będą świetną zabawą każdego malucha.

Nowoczesne atrakcje

Dla fanów zakupów dobra wiadomość! To miasto leżące na pograniczu dwóch województw oferuje zwiedzanie i aktywne korzystanie z oferty najnowocześniejszej galerii handlowej w Polsce.

Starodawne budowle

Dla fanów kultury budowlanej istnieje opcja zwiedzenie późnobarokowej budowli- rynku miejskiego z 1768 roku. Budowla gotycka czyli Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej to również ciekawa opcja na spędzenie czasu. Czy istnieje coś przyjemniejszego od podziwiania starodawnej kultury?

Jak Lubin to i jedzenie

Po całodniowej wyprawie szlakiem zabytków, czas na odpoczynek przy pysznym daniu. Lubin oferuje multum restauracji każdego typu. Kuchnia włoska, czy może staropolska? Z pewnością każdy miłośnik kuchni odnajdzie tam swoje miejsce.

Jak wycieczka to do Lubina

Północna część dolnośląska jest skarbnicą wszelakich zabytków, rozrywek i miejsc gastronomicznych, które powinny zachęcić każdego do wycieczki w te strony.

Lubin nigdy nie był prostszy do zwiedzenia

Jeśli wybierasz się zwiedzić tajemniczy dolny Śląsk z większą grupą znajomych, nie musisz się martwić o transport po mieście i okolicach. Wypożyczalnia samochodów dostępna dla każdego turysty pozwoli na podróż nawet w najdalsze zakamarki Lubina. Bez obaw, że część grupy będzie chciała wyruszyć w inne zakątki. Wystarczy podzielić się na grupy i każdej wypożyczyć auto. To gwarantuje różnorodność wyprawy, bez obaw o zwiedzanie czegoś, czego nie chcemy. Wypożyczalnia samochodów Lubin jest znakiem rozpoznawczym. Czy istnieje większa dogodność niż umożliwienie turystom bezpiecznego i wygodnego poruszania się po mieście? Najnowocześniejsze auta są do dyspozycji każdego.

Nie zastanawiaj się!

Jak widać, ten tajemniczy region z pogranicza województw dolnośląskiego i lubuskiego jest idealną opcją na weekendową wyprawę z rodziną czy znajomymi. Na co czekasz? Pakuj swoje bagaże i zaplanuj trasę wycieczki. Lubin będzie niezaprzeczalnie przygodą życia. Warto się tam udać, nawet jeśli do przemierzenia będzie kilkaset kilometrów. To z pewnością jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Przekonaj się o tym sam już dzisiaj i wyrusz na wyprawę życia. Piękne miasto i rodzina- czego chcieć więcej?

Dodaj komentarz