biznesmen

Dodatki niezbędne do każdego stroju biznesowego

Męska elegancja jest bardzo ceniona nie tylko przez kobiety, ale również samych panów. Odpowiednio dobrane dodatki to cecha profesjonalizmu i autorytetu. Dlatego w każdej męskie szafie powinien znaleźć się przynajmniej jeden klasyczny garnitur, eleganckie koszule, klasyczne, eleganckie buty, a także dodatki jak pasek męski, który jest przysłowiową wisienką na torcie.

Nie tylko do podtrzymywania spodni

To jasne, że pasek męski wielu panom kojarzy się tylko i wyłącznie z tą praktyczną funkcją, czyli utrzymywaniem spodni dokładnie w tym miejscu, w którym powinny się znajdować, ale prawda jest nieco inna. Otóż ten szczególny dodatek jest w niektórych sytuacjach wprost niezbędny, a rezygnacja z niego to po prostu faux pas. W jakich sytuacjach nie może zabraknąć tego dodatku? Na pewno zawsze wtedy, gdy zakładamy garnitur, nie możemy o nim zapomnieć. Są to więc wszystkie ważne spotkania nie tylko biznesowe, ale również innego typu jak uroczystości mniej i bardziej oficjalne w gronie rodziny lub związanymi z pracą. Nie znaczy to jednak, że w każdej innej sytuacji możemy z niego rezygnować. Warto wiedzieć, że pasek męski zawsze
i wszędzie dodaje szyku i elegancji każdej męskiej stylizacji. Zdecydowanie warto więc mieć ich przynajmniej kilka sztuk w szafie, ponieważ nie każdy z nich będzie pasował do tego konkretnego ubioru. Jak je dobierać? Tutaj zasady akurat są bardzo proste.

Czym kierować się przy wyborze paska do spodni?

Najbardziej klasyczne i uniwersalne paski męskie wykonane są z wysokiej jakości gładkiej skóry licowej oraz są w kolorze czarnym lub ciemnobrązowym. Obowiązuje zasada, że pasek męski powinien pasować do butów oraz paska przy zegarku. Jeśli więc zakładamy czarne, eleganckie buty, załóżmy również czarny licowany pasek. Kwestia paska od zegarka jest już bardziej kłopotliwa, bo nie wszyscy o tym pamiętają, ale warto mieć na uwadze, że te trzy rzeczy im bardziej są kolorystycznie do siebie zbliżone, tym bardziej elegancki i profesjonalny wygląd.

Dobierając pasek męski do spodni należy również wziąć pod uwagę jego szerokość oraz wielkość szlufek – powinny do siebie idealnie pasować. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Istotną kwestią jest również jego długość. Pasek powinien być maksymalnie 15 cm dłuższy niż obwód w pasie. Jeśli jest zbyt długi, to w bardzo prosty sposób można go skrócić – wystarczy zdjąć klamrę i odciąć wymagany kawałek, po czym na powrót założyć klamrę. Jest to możliwe w większości klasycznych pasków męskich.

Paski do stylizacji casualowych

Oczywiście paski nosimy nie tylko do garniturów. Bardzo często towarzyszą nam również na co dzień. Tutaj jednak możemy pozwolić sobie na nieco luzu i wybrać inny odcień lub fason paska. Jednak nawet tutaj obowiązuje zasada, że powinien być jak najbardziej zbliżony do koloru butów. Ostatnio popularne są również paski plecione i wykonane z materiału. Na pewno są świetnym dopełnieniem do jeansowych spodni czy materiałowych chino. Największy luz zapanował w przypadku spodni jeansowych, okazuje się, że nawet z pewnym przymrużeniem oka patrzy się na kontrastowe zestawienie butów oraz paska. Niemniej pasek męski to zdecydowanie dopełnienie każdej stylizacji.

Dodaj komentarz