Czas na zmiany! Sprzedaj swoje auto szybko i sprawnie

Chcesz sprzedać samochód, ale nie wiesz jak się do tego zabrać?
Kupiłeś swój nowy wymarzony model, ale stare autko dalej stoi na podjeździe. Co gorsza, niedługo kończy mu się ubezpieczenie i przegląd!

Poniżej znajdziesz kilka porad, które pozwolą Ci sprzedać stary samochód szybko i sprawnie.

Szybko, ale na pewno nie najefektywniej

 

Jeśli pieniądze nie są dla Ciebie sprawą priorytetową, najważniejszym aspektem jest pozbycie się pojazdu ze swojej posesji, to powinieneś zastanowić się nad wizytą w komisie samochodowym albo na niedzielnej giełdzie. W takich miejscach trafisz na handlarzy-profesjonalistów, którzy zrobią wszystko żeby kupić twój samochód jak najmniejszym kosztem. Nie ma z resztą co się dziwić. Dla tych ludzi kupienie taniej i sprzedanie drożej to sposób na życie. Dlatego takie przybytki należy odwiedzać jedynie w momencie, w którym szybko zależy nam na pozbyciu się auta.

 

Wystawianie samochodu na aukcje

 

Jakie inne możliwości, oprócz Mirków-handlarzy i komisów, są jeszcze dostępne? Oczywiście wystawianie samochodu na serwisach aukcyjnych i czekanie na szczęśliwego kupca, dzięki któremu pozbędziemy się jednego z problemów.
Tylko od czego zacząć?

Na pewno pierwszą i najważniejszą rzeczą, o której musisz pomyśleć sprzedając samochód przez Internet zrobienie odpowiednich zdjęć pojazdu. Nie ma co się oszukiwać, większość z nas jest wzrokowcami. Co więcej, lubimy patrzeć się na ładne rzeczy. Dlatego odpowiednio ostre, dobrze oświetlone i poprawnie wykonane zdjęcia są absolutną podstawą. Najlepiej, jeśli przed przeprowadzeniem takiej sesji fotograficznej samochód wypucujesz tak, że nie będzie widać na nim najmniejszej skazy. Taki obraz wpłynie na osobę która przegląda ogłoszenia na swoim telefonie bardzo pozytywnie.

Druga sprawa, na którą musisz zwrócić uwagę jest sam tekst ogłoszenia. Pomyśl o tym w ten sposób – zdjęcia, które udostępniasz mówią o samochodzie, podczas gdy sama treść ogłoszenia jest dla kupującego obrazem Ciebie jako człowieka. Warto, żeby bił obraz osoby uczciwej, godnej zaufania. Co więcej, nie jest to takie trudne do osiągnięcia!

Jak poprawnie napisać ogłoszenie o sprzedaży samochodu?

Na pewno nie używaj słów takich, jak „auto spod igły”, „przebieg nigdy nie kręcony”, „tym autem to jedynie Babcia do kościoła jeździła”. Nie dość, że funkcjonują już w przestrzeni publicznej jako memy, to na pewno nie sprawią, że będziesz wyglądał na osobę godną zaufania. Ludzie przygotowując się do wydania znaczącej sumy pieniędzy zaczynają nabierać różnych podejrzeń. Operowanie takim słownictwem, to proszenie samego siebie o niepowodzenie.

Jak więc pisać? Najlepiej prosto i bez większego nadęcia. Zacznij, od krótkiego i nieprzekombinowanego opisu samochodu. Wypisz całą specyfikację techniczną, wyposażenie auta i przejdź do opisu usterek oraz rzeczy niedziałających. To powinna być sekcja, do której powinieneś podejść najbardziej sumiennie. Wypisz wszystkie niedociągnięcia samochodu, które byłeś w stanie znaleźć oraz opisz je krótko i zwięźle. W ten sposób, każdy z potencjalnych kupców widzi, że nie masz nic do ukrycia. Otwarcie dzielisz się wadami, które trzeba będzie naprawić w przyszłości i w ten sposób wzbudzasz zaufanie. A bez tego, do żadnej transakcji niestety nie dojdzie.

Warto również zaznaczyć, że posiadanie kompletnej dokumentacji na temat pojazdu jest kolejną rzeczą, która może niezwykle przyspieszyć proces sprzedaży. Karta pojazdu wraz z dowodem rejestracyjnym, rachunki z warsztatów wraz z kwotami, na które opiewały. Poświadczenie serwisowania auta i posiadanie ciągłego przeglądu czy raport z ASO, poświadczający oficjalny przebieg to papiery, które jeśli masz gdzieś odłożone, na pewno ułatwią sprzedaż i podniosą wartość samochodu.

Dodaj komentarz