nowe samochody

Auta przyszłości, najnowsze modele aut na rynku światowym

Nowe samochody potrafią przyprawić o zawrót głowy nawet największych pasjonatów. Powodem jest zastosowanie w nich niezwykle zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Dziś samochody są nie tylko piękne i szybkie, ale też inteligentne, naszpikowane nowymi technologiami, od których świat już się nie uwolni.

Nowe samochody – kierunki zmian

Dzisiejsze samochody-samochody XXI wieku, posiadają nowoczesne rozwiązania, zaś poziom zastosowanych w nich technologii wydaje się nie mieć końca. Wszelkiego rodzaju nowoczesne rozwiązania i najnowocześniejsze osiągnięcia, dziś trafiły pod maski samochodów, sprawiając tym samym, że naprawa samochodów za pomocą kilku, raczej prostych narzędzi, odeszła już bezpowrotnie do lamusa. Za to, by auto dobrze się prowadziło, było bezkolizyjne, a do tego reagowało na różnorodne, często zmienne warunki na drogach, odpowiada niezwykle skomplikowany system elektroniczny, który wpływa na pracę wszystkich układów.

 

Łatwość kierowania

Nowoczesne, elektroniczne rozwiązania wpływają też na samego kierowcę, ułatwiając mu kierowanie, dając sygnały ostrzegawcze i nie tylko. Dziś już nikogo nie zaskoczą tzw. samochody autonomiczne, które zrewolucjonizowały rynek samochodowy. Te samochody są samosterujące się, co pokazuje jak daleko posunięta jest w nich technologia – technologia przyszłości. Część z technologii dostępnych w modelach samosterujących można już obecnie spotkać w modelach pojazdów nowej generacji. Wśród nich najczęściej wymienia się np. systemy automatycznego parkowania czy też śledzenia drogi, a nawet trzymania się konkretnego pasa ruchu. Znane są też technologie służące zapobieganiu wypadkom drogowym przy wyprzedzaniu, czy otwieranie i zamykanie samochodu za pomocą aplikacji (kluczyki powoli odejdą w zapomnienie).

 

Tesla i inni – samosterujące się samochody

Obecnie na rynku jest niewiele tego typu modeli. Wiąże się to z ogromnymi kosztami. Z roku na rok, tego typu nowe samochody coraz częściej będą wyjeżdżać na drogi. Dziś samochody, które poruszają się bez kierowcy (ale tylko z niewielką prędkością) można spotkać już w Japonii, Stanach Zjednoczonych, a także w niektórych krajach europejskich. Modele te na razie najczęściej wykorzystywane są do przewożenia towarów. Wśród pionierów produkujących pojazdy autonomiczne należy wymienić takie marki jak Mercedes, Volvo i oczywiście najlepiej znana Tesla. W tyle nie pozostają też przedstawiciele Forda. Obiecali, że już w 2021 roku rozpoczną seryjną produkcję samosterujących się samochodów osobowych.

 

Elektryczne Porsche Taycan

To pierwszy w pełni elektryczny model niemieckiej marki, który łączy w sobie nowoczesne technologie i luksus. Moc tego modelu obliczona jest na ponad 600 KM, a jego cena potrafi przyprawić o zawrót głowy (cena ok. 140 tys. euro). To piękne, sportowe auto będzie pozycjonowane w okolicach Panamery.

 

Elektryczne SUV-y

Wśród samochodów elektrycznych warto także wspomnieć o pierwszym elektrycznym SUV-ie, jaki został zaprezentowany przez markę Audi. To niezwykle nowoczesny model, o mocy silnika 480 km i zasięgu aż 400 km. Mówi się, że model ten stanie w szranki z tak popularną Teslą.

Nowe samochody to nasza przyszłość. Wszystkie technologie, jakie są w nich stosowane, mają nie tylko sprawić, że będą szybkie i piękne, ale przede wszystkim bezpieczne.

 

Opublikowany w Auto

Dodaj komentarz